76-годишен маж со пиштол се заканувал во канцеларија на доверител во Гевгелија

Маж на возраст од 76 години со пиштол се заканувал во канцеларија на доверител во Гевгелија. Откако бил приведен тој на полицијата и кажал дека пиштолот бил „плашливец" и го фрлил во река Вардар во близина на мотел.

„Вчера во Полициска станица Гевгелија бил лишен од слобода Б.К.(76) од Гевгелија, бидејќи во канцеларија на извршител Д.Д. (46) во Гевгелија, каде покрај Б.К. должник биле присутни и доверител П.П.К.(66) од Гевгелија и адвокат Д.А.(59) од Нов Дојран, тој вперил пиштол кон П.П.К., но бил спречен во намерата од Д.А. По приведувањето Б.К. изјавил дека пиштолот бил „плашливец" и го фрлил во река Вардар во близина на мотел", велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе