Во Скопје

70-годишен маж најден починат во стан

МВР информира дека утрово во 04.19 часот во стан ул.„Џон Кенеди" бил пронајден починат Р.С.(70). По наредба на обвинител телото ќе биде дадено на обдукција.

„Во Полициска станица Бит Пазар било пријавено дека од страна на К.С. во стан на ул.„Џон Кенеди" бил пронајден починат нејзиниот сопруг Р.С.(70). Смртта е констатирана од лекар од итна медицинска помош, без траги на насилство", велат од полицијата.

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе

Треба да се размисли за тоа дека сите предлози и промени кои доаѓаат од Брисел, не можат ефикасно да се применат и во Македонија и да се дејствува во правец на благосостојба на граѓаните, а не само на профитите.

повеќе

Предложеното законско решение се фокусира на аудиовизуелниот/радиодифузниот сектор, игнорирајќи ги последниве две децении на развој на дигиталниот домен и на интернет, со сите негови позитивни и негативни страни.

повеќе