26 казни за брзи возачи во Скопје

Во рамките на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот полицијата во Скопје вчера изрече вкупно 153 мерки, меѓу кои 26 за возење повеќе од дозволената брзина, 10 за возење без возачка дозвола и 20 за прекршоци што ги прават пешаците.

Исто така, изречени се 11 мерки за прекршоци што ги прават возачите на мотоцикл, 11 за возење под дејство на алкохол, девет за минување на затворен сигнал - црвено светло, како и шест казни за возач почетник.
Засилените акциски контроли продолжуваат, а МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

 

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе