13-годишно девојче после 9 дена се вратило дома

Рано утрово во полициската станица Бит Пазар А.М.(35) пријавила дека ја пронашла нејзината ќерка С.С.М. (13)  која била пријавена дека се оддалечила од дома на 13 мај.

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе