116 казни напиша сообраќајната полиција во Скопје

За време на сообраќајните контроли во Скопје вчера биле казнети 116 учесници во сообраќајот, од кои 15 за возење без возачка дозвола, 5 за нерегистрирани возила, исто толку казни за брзо возење, како и за минување на црвено светло. Казенети се и шест возачи кои употребувале мобилен телефон за време на возењето.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови, предупредуваат од МВР и апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе