Разгледајте го М градот на БМВ со нивните најдобри креации (ВИДЕО)

БМВ М ја објави најновата „М град“ (M Town) реклама во која се вклучени некои од најдобрите спортски возила во историјата на компанијата.

Screenshot

Компанијата соопшти дека „М град“ е најуспешната дигитална кампања која одела за М дивизијата и овој филм, наречен „Спуштање“, протагонистот вози црвен Е30 М3 од историската флота на БМВ М.

Сè на сè, 18 М модели се вклучени во видеото, вклучувајќи М2 ЦС, М4 ГТС, М3 ГТС, М5 и Е46 М3. Клипот ни дава и да ѕирнеме на новиот М3 туринг, додека шефот на М дивизија Маркус Флаш се потпира на неговиот заден дел.

Ова е прилично возбудливо време за БМВ М марката. Не само што е одговорна за некои од најдобрите спортски модели на пазарот за оваа и следната година, се очекува да го претстави првиот целосно електричен модел базиран на и4 седанот. Се очекува стандардниот и4 да има 525 коњски сили, тешко е да се процени колку повеќе ќе му бидат додадени на пожестокиот и4 М (името не е потврдено), но несомнено ќе има подобрена амортизација и сопирачки, како и оригинални визуелни карактеристики.

Легенда под Главна слика

Screenshot

Ако не се претвориме во систем на вакцинални касти („Тргни ги твоите Астразенека-шепи од мојот Фајзер-дедо“), може да застраниме кон вакцинални пасоши со сомнителна валидност („Врвката на оваа пропусница не е во нијанса одобрена од СЗО!“).

повеќе

Освен неколку изолирани обиди, повеќето луѓе не реагираат кај институциите и не бараат одговорност. 

повеќе

Отворено писмо до претседателот Пендаровски и  академска фела во Македонија.

повеќе