Почна продажбата на голф осум во Македонија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Откако ни беше претставен пред речиси цела година, новиот голф почна да се продава и во Македонија. На нашиот пазар ќе се нуди во неколку изведби, со различни погонски единици – бензински, дизел и електричен, во комбинација со мануелен или автоматски менувач.

 

Продажбата во Македонија почнува со дизелските верзии на 2,0-литарскиот мотор со 115 и 150 коњски сили, а набрзо ќе стигне и 1,5-литарскиот ТСИ бензинец.

Повеќе информации за новиот голф, вклучувајќи ги и цените, може да добиете на официјалниот сајт на Фолксваген на Порше Македонија, и во продажните салони.

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе