1.000 коњски сили

Бруталното забрзување на ферари СФ90 страдале (ВИДЕО)

Моторспорт магазин го тестираше ферари СФ90 страдале, показната вежба на италијанската компанија колку е моќна и што сѐ може да направи.

Ferrari

На тестирањата овој нивен модел од 0 до 100 км/ч стигна за 2,3 секунди, што е навистина импресивно, а до 200 км/ч „лета“ за само 6,5 секунди.

Го придвижува 6,0-литарски твин-турбо V8 мотор со околу 750 коњски сили и вртежен момент од 800 њутнметри, силата се пренесува преку осумбрзински менувач со две спојки, а автомобилот има и електромотор со кој комбинирано може да испорача 1.000 коњски сили.

Само слушнете го и сѐ ќе ви стане јасно.

Легенда под Главна слика

Ferrari

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе