Нова тепачка во автобус на ЈСП

Нов инцидент во автобус на ЈСП се случи денеска кога дваесетина насилници нападнаа и претепаа две лица.

Инцидентот започнал околу 10.40 часот во автобусот со број 65 кога тој застанал на станицата кај средното училиште АСУЦ Боро Петрушевски, каде што во него влегле поголема група млади лица.

Кога автобусот се доближил до станицата кај Бит-пазар, групата без повод и причина ги нападнала лицата З.С. (18) од селото Стајковци и Т.И. (20) од Скопје.

Групата насилници почнале со тупаници да ги удираат, а потоа на станицата кај Бит-пазар го напуштиле автобусот.

Полицијата трага по напаѓачите и работи на расветлување на случајот, по што ќе поднесе пријави.

Вчера, во два одделни настани, во автобуси на ЈСП беа нападнати и брутално претепани десетина патници и еден возач.

 

Не верувам дека Суперкупот нема да се одржи во Скопје. Ако намерата беше таква, досега УЕФА тоа одамна ќе го стореше. 

повеќе

Помина 22 јуни во уште едно потсетување, дека пред 16 години во 4,30 часот почна битката за Арачиново во која загинаа тројца припадници на македонските полициски сили.

повеќе

И во Турција, како и во Иран и Романија народот постојано ќе го поставува истото прашање: дали средствата потрошени за глорификација на власта можеа да бидат употребени за искоренување на сиромаштијата.

повеќе